Zahradní síťové kompostéry

Zahradní kompostéry z odolného a bezúdržbového materiálu jsou užitečným pomocníkem, díky kterému se zbavíte starostí s odpady z kuchyně i zahrady. Kompostéry ze zbytků zeleniny, ovoce a dalších přírodních odpadů vytvoří kvalitní plnohodnotný humus, který můžete využít ke hnojení stromů, květin a dalších rostlin. Nakládejte chytře s přírodním odpadem – vyzkoušejte síťový kompostér.

síto na kompost, hlínu

např. 8 stěn tj. objem 1200 litrů

Výhody:

  • Snadná a rychlá montáž – nevyžaduje žádné spojovací díly – sestavení systémem pero-drážka (stěnu zasunete do druhé a HOTOVO)
  • Malé nároky na místo pro kompostování i pro uskladnění kompostéru
  • Díky bohatě perforovaným stěnám zajistí variabilní síťový kompostér plnohodnotný a na výživné látky bohatý humus v kratší době než umožní procesy v běžném kompostu
  • S kompostérem zabráníte pohledu na nevzhledné hromady kompostu a nepořádku kolem
  • Zmenšení objemu tuhého komunálního odpadu v kontejneru a na skládkách
  • Úspory vzniklé při zužitkování kuchyňského a zahradního odpadu
  • Materiál je vyroben z plně recyklovaného i recyklovatelného plastu, je odolný povětrnostním vlivům a nevyžaduje žádnou údržbu
  • Sestavením různého počtu stěn vytvoříte požadovaný objem kompostéru, který můžete kdykoli změnit
  • Stěny kompostéru poslouží také jako síto na kompost, hlínu apod.

Objemy síťového kompostéru podle počtu stěn

Počet stěn

Plocha v dm2

Objem v litrech

4

32

250

5

56

430

6

84

650

7

118

900

8

157

1200

9

201

1540

10

250

1920

11

304

2340

12

364

2800

Rozměr stěny: 59 x 80cm
Hmotnost : 2,2kg/ 1 stěny
Barva : černá
CENA 1 stěny: 250,-Kč bez DPH

Co NEPATŘÍ na kompost

Všechen odpad však na kompost nepatří. Existuje celá řada látek a typů odpadu, které by váš kompost mohli znehodnotit. K těm nejrizikovějším látkám patří

  • Jednorázové pleny,
  • Výkaly psů a koček,
  • Škodlivý plevel,
  • Nemocné rostliny,
  • Popel z uhlí a cigaret,
  • Maso, včetně ryb a kostí a žádné zbytky vařených jídel,
  • Stolní oleje a tuky ve větším množství.

Jak zahradní kompostéry fungují

Kompostéry disponují speciálně navrženým systémem otvorů, díky kterému se v nádobě vytvoří ideální prostředí pro rozklad přírodního odpadu. Optimální cirkulace vzduchu kompostéru zajistí vznik kvalitního humusu bohatého na výživné látky v mnohem kratší době, než je tomu u běžných zahradních kompostů. S kompostérem se také vyhnete nepříjemným pachům a spoustě létajícího hmyzu.

Použití zahradních kompostérů

Kompostovat můžete téměř jakýkoliv přírodní kuchyňský a zahradní odpad - zbytky ovoce a zeleniny, sedliny z kávy a čaje, vaječné skořápky, drcené větve, piliny, zvadlé listí a trávu, zbytky jídel, kořeny rostlin, plevel nebo třeba neošetřený chlévský hnůj. Možnosti použití kompostérů jsou opravdu široké.

Použití kompostérů

Zahradní kompostéry využijete nejen na zahradách, ale také v domácnostech. Stále více lidí chápe kompostování jako součást moderního způsobu života. Proto se technologie výroby kompostérů neustále vyvíjí. Vyrábí je totiž z recyklovaných plastů.

Zahradní kompostéry přinášejí celou řadu výhod. Nejen, že odlehčí vašemu odpadkovému koši, díky kompostérům se také zbavíte nepříjemného zápachu. Vlastníte-li například zahrádku, odpadne vám investice na pravidelný nákup rašelinových hnojiv. Potřebnou zeminu si totiž vytvoříte ze zbytků, které byste normálně házeli do odpadkového koše.  Díky kompostování navíc snížíte množství odpadu tradičně házeného do popelnice až o dvě třetiny. Před domem vám pak může stát menší popelnice, která v řadě obcí znamená nižší poplatky za komunální odpad.

Kde mají kompostéry smysl?

Jednoduše v každé domácnosti, na chatě či zahradě. Každý rok totiž průměrný občan vyprodukuje přibližně 331 kg komunálního odpadu, ze kterého je až 45 % kompostovatelného. Zahradní kompostéry se proto vyplatí všude tam, kde je produkován nějaký odpad. Ať už půjde o posečenou trávu, spadlé listí a větve nebo o kuchyňský odpad, kompostér si s nimi hravě poradí.